Fotowoltaika, fotoogniwa, energia odnawialna
Fotowoltaika

FotowoltaikaPozyskiwanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, realizowane za pomocą modułów fotowoltaicznych (paneli solarnych) – polikrystalicznych, monokrystalicznych lub amorficznych wytwarzających na swoich zaciskach prąd stały.

Przetwarzanie prądu stałego w przemienny realizowane jest za pomocą falowników (inwerterów).

Każda instalacja PV wyposażona jest w system zabezpieczeń zarówno na stronie DC jak i AC, opcjonalnie również w system monitorujący (wizualizacja pracy instalacji) typu WebBox, Solarlog.

Kontrola pracy systemu  może być zrealizowana poprzez komputer na miejscu lub za pomocą Sunny Portal poprzez Internet.

Firma RenSan Energy projektuje i realizuje:

Instalacje PV z podłączeniem do sieci energetycznej

 

 instalacja PV, falownik, fotowoltaika

 

Najbardziej efektywne zastosowanie – niezależnie od wielkości własnego zużycia, energia z instalacji dostarczana jest do sieci.

 Montaż :

- na dachach wszystkich obiektów – dach skośny, płaski , z różnym pokryciem – dachówka, papa, gont bitumiczny, blacha trapezowa, blachodachówka

-  instalacje wolnostojące – farmy fotowoltaiczne

 

Instalacje PV autonomiczne

Zasilanie obiektów w przypadkach gdy sieć publiczna jest niedostępna lub też nie jest przewidziana.

Każda wytworzona energia jest akumulowana w  baterii akumulatorów.

Za pomocą falowników (inwerterów) dwukierunkowych SI odbiornikom dostarczana jest energia elektryczna o napięciu 230V/50Hz do zastosowań: oświetlenia, zasilania narzędzi, pomp wodnych, sprzętów domowych a równocześnie służy jako ładowarka akumulatorów.

System gwarantuje Państwu prawdziwą niezależność od dystrybutorów energii elektrycznej i jednocześnie dostarcza wysokiej jakości energii elektrycznej.

Sunny Island – falowniki autonomiczne tworzą z zestawem akumulatorów standardową sieć napięcia przemiennego, w którym mogą być połączone wszystkie typy źródeł odbioru.

Sieci wyspowe wyposażone w przetwornice dwukierunkowe Sunny – Island mogą pracować jednofazowo a poprzez zastosowanie większej liczby przetwornic w sieci wewnętrznej 3-fazowej.

 

Instalacje PV, przetwornice dwukierunkowe Sunny

Do systemów od 1 — 100kW

Przetwornice firmy SMA pozwalają na tworzenie instalacji wyspowych o bardzo szerokim spektrum  mocy, do każdego napięcia akumulatorów.