• Fotowoltaika
  • Fotowoltaika, panele solarne, farmy fotowoltaiczne
  • Fotowoltaika, fotoogniwa, energia odnawialna
  • Fotowoltaika, fotoogniwa, energia odnawialna
Pompy przemysłowe  \  Pompy śrubowe

Pompy śrubowePompy śrubowe stosowane są w oczyszczalniach ścieków do łtoczenia nisko i  wysokolepkich cieczach, neutralnych albo agresywnych, czystych, a pompy śrubowetakże zanieczyszczonych, posiadającyh gazy albo silnie spienionych, zawierających włókna lub cząseczki stałe.

Pompy śrubowe są to pompy samozasysające jednostopniowe, obrotowe pompy wyporowe, o nowej 2/3-biezniowej geometrii elementów tłączących. Posiadają  obracający się mimosrodowo spiralny rotor oraz nieruchomy stator, oba te elementy stykają się w każdym przekroju w trzech punktach, tworząc tym samym trzy linie uszczelnienia, wzdłuż elementów tłączących. Podczas obracania się rotora tworzą się szczelne przestrzenie całkowicie równomiernie przesuwane względem osi rotora ze strpny ssącej na tłoczną. Podczas obrotów rotora nie powstają turbulencje. Tworząco wędrujące przestrzenie zachowują stałą objętość i mają szczególnie łagodne, prawie bezpulsacyjne tłoczenie.

 

Pompy śrubowe składają się z komory tłocznej, statora i komory ssącej, połaczone są na zewnątrz śrubami. Komora ssawna wykonana jest w sposób maksymalnie ulatwiający napływ. Pomp w przedziale 381 do 5001 posiadają dodatkowy otwór rewizyjny. Wulkanizowany w rurę stator posiada obustronne niezwulkanizowane przyłącza, która mają za zadanie uszczelnić komorę ssącą i tłoczną oraz chronią płaszcz statora przed korozją. pomiędzy cokołem a komorą ssącą znajduje się łatwo dostepna obudowa wymienialnego uszczelnienia dławidoego lub ślizgowego. Moment obrotowy przenoszony jest z napędu na rotor przy pomocy wału wtykowego oraz wału przegubowego. Wał przegubowy jest obustronnie zakończony szczelnie umieszczonymi przegubami kołowymi, która są szczególnie proste, solidne  i przenoszą obroty na rotor. Przenoszenie mocy zwału napędu na wał wtykowy zrealizowane jest poprzez bezluzowe samouszczelniające złącze (zgłoszony patent).

 

 pompy śrubowe   pompy śrubowe   pompy śrubowe

 

Pompy śrubowe   pompy śrubowe